Inšpirácie pre Váš účes

ucesy

Tu na tejto stránke nájdete typy účesov a farebné kombinácie, z ktorých môžte načerpať inšpirácie pre Váš budúci účes :)
Druhy účesov ktoré ponúkam

Pseudo dready

(Syntetické dredy, synthetic dreads)

Pseuda sú vyrobené zo 100% kanekalonu, čo sú umelé vlasy, z ktorých sa vyrábajú aj parochne. Z týchto vlákien ja doma pripravím a vyrobím dredy podľa Vašich požiadavkov a tie Vám potom už vyrobené pripletiem na Vaše vlasy. Pripletám to k vlasom ako copánek, čiže to vlasy nijak nepoškodzuje a po sundaní máte vlasy v pôvodnom stave. Odporúča sa mať dredy maximálne 3 mesiace v kuse na hlave, aby sa Vám z Vašich vlasov pri odrastaní nezačali tvoriť pravé dredy. Naopak ak chcete šetrným spôsobom sa dostať k pravým dredom, nesundávajte pseuda aspon rok :) Ale pri včasnom sundaní (do tých 3 mesiacov) sa vlasom nič nestane. Výber farieb, dlžky a štýlu dredu je na Vás.

Ja ponúkam hlavne 2 druhy štýlu dredov a to:

  1. Klasické pseudo dready - sú viac uhladené a štruktúrov sú ako keby krútené.
    Konce môžu byť buď volné alebo pevné. Na obrázkoch dolu sú pevné.
  2. pseudo dready klasicke pseudo dready klasicke
  3. Prirodzene vyzerajúce pseudo dready - líšia sa od klasických tým, že viac vyzerajú ako pravé dredy, sú lahšie a väčšinou ich robím dvojité (Double Ended DE)
  4. pseudo dready klasicke pseudo dready klasicke

Forma dredu:

  1. Jednoité dredy(Single Ended-SE) - dred má ako keby pri hlave sľučku, cez ktorú sa prevléčú vlasy a dred sa vpletie do vlasov.
  2. Dvojité dredy (Double Ended-DE) - dred má ako keby dvojnásobnú dĺžku, dve ukončeni, v polovici je prehnutý a iba jedna polovička je ako keby vpletená do vlasov a druhá polovička volne visí. Výhoda je že je týmto štýlom menej pripletancov vo vlasoch a tým celý výzor je priroodzenejší.

Rozdiel medzi jednoitým a dvojitým dredom: (foto je ilustračné, nie moje dredy)
rozdiel SE-DE

Predžovanie vlasov

pseudo dready klasicke Vlasy predžujem pomocou najkvalitnejšieho umelého vlákna na trhu, ktoré sa dá aj žehliť aj kulmovať. Tieto predĺžené vlasy sa nedajú farbiť, preto je vždy lepšie sa stretnúť a namixovať odtien presne poľa Vášho odtiena vlasov.
Vlasy pripevňujem pomocou metódy micro ring, kde Vám Vaše vlasy a umelé vlasy prichutím pomocou malinkého kovového krúžku a stlačím. Je to mechanické upevnenie, žiadne teplo ani lepidlo. Pri tomto druhu účesu odporúčam nechať na hlave tak maximálne š mesiace, potom prísť buď na posunutie spojov keďže VaŠe vlasy rastú a pripojené budú odrastať, alebo to všetko dáme dole a znova nahodíme na hlavu.
Taktiež sa dá dohodnúť iba na melír, na farené melíriky po celej hlave na oživenie účesu :)

Open Rasta copánky

open rasta copanky Open Rasta copánky sú malinké asi 5 cm dlhé rasta copánky, ktoré sa nedopletajú až do konca, ale zakončia sa po 5cm gumičkou a zvyšok pripletenéh omateriálu sa nechá volne visieť. Je to taktiež druh predžovania vlasov.

Francúzske copánky

open rasta copanky Sú väčšinou copánky robené len z Vašich vlasov ale dajú sa pripliesť aj farebné umelé vlasy do toho.