Otázky a odpovede

Čo sú to pseudo dready?

Pseudo dready sú umelé dredy, vyrobené mimo vašej hlavy z materiálu 100% Kanekalon. Je to materiál, z ktorého sa vyrábajú aj parochne. Takto vyrobený dred je Vám potom vpletený do vlasov pomocou copánku a zakončený gumičkou. ZIADNE SUKOVANIE VAŠICH VLASOV!!

Ako sa pseudo dready pripletajú do vlasov?

Pseudo dready sa pripletajú ako copánek a na konci sa upevnia gumičkou.

Nieje to pre vlasy škodlivé? Nezničí mi to vlasy?

Vlasy sa tým neničia, pretože vlastne po celú dobu čo ich máte na hlave, ich nemusíte farbiť, prestanú sa Vám mastit vlasy, takže ich nemusíte stále umývať, tým pádom si oddýchnu aj od rôznych chemických šampónov, lakov a od česania.

Ako dlho mi pseudo dready vydržia?

Pseudo dready máte aj na pár rokov :) V kuse ich odporúčam mať maximálne tak 3 mesiace v kuse, kľudne aj menej, záleží na Vás. Po sundaní pseud si vlasy rozčešiete, umyjete a ak Vám budú na hlave chýbať, tak si ich môžete dať znovu :) Dredy časom len naberajú na kvalite.

Kto mi ich znova pripletie na vlasy?

Znovupripletanie robím tiež, ale ak by ste boli dostatočne šikovný alebo mali vo svojom okolí niekoho, kto to dokáže, kľudne Vám to môže spraviť napríklad kamarádka alebo mama. Poskytnem video postupy ako sa pseudo dredy pripletajú do vlasov.

Mám moc krátke vlasy ale chcela by som si dať pseuda dokial mi nenarastú svoje dredy

Tak pre tento prípad mám špeciálnu radu, už pár ludí v tejto situácii u mňa boli a spravili sme to, že sme priplietli do vlasov požadovaný počet pseudo dredov, koľko dotyčný chcel aj svojich vlastných dredov a nechal ich na hlave aspon tak 1-2 roky. Časom sa Vám budú z odrastov stávať krásne prirodzené vlastné dredy, a ak už budú odrasty dostatočne dlhé, môžete pseuda odpliest a zvyšok doháčkovať. Predídete tým utrpenie pri vyrábaní vlastných dredov, a z krátkych vlasov prlynulo prejdete do dlhej dredatej hlavy :) Postup odskúšaný ;)

Mám moc jemné vlasy. Je to vhodné aj pre mňa?

Pre jemné vlasy doporučujem prirodzene vyzerajúce pseudo dready, pretože sú váhovo lahšie ako klasické pseuda, tým pádom toľko nezaťažia.

Môžem sa s tým účesom aj kúpať?

Ano kúpať sa môžte, len musíte rátať s tým, že hneď po vylezení z vody bude hlava trošíčku ťažšia, ako ste zvyknutí. Ale voda po umelých vlasoch hned stečie takže zachvílku to bude zase fajn :)

Je to vhodný účes pre chlapov alebo pre starších ľudí?

Tak na túto otázku musím povedať len toľko, že je to účes pre každého, ktorému sa páči. Žiadne predsudky :) Medzi mojimi zákazníkmi boli aj staršie panie, ale aj chalani a podľa môjho názoru im to vážne pasovalo :) V galérii môžete posúdiť sami :)

Ako často umývať hlavu?

Keďže sa Vám prestanú vlasy mastiť, tak kľudne aj každé 3-4 týždne. Ale to je na Vás :)

Ako si dredy šetrne umyť?

Do musky s vodou si dáte šampón (je jedno aký) a štetkou na malovanie si to nanesiete ku korienkom a speníte. Necháte 15 minut pôsobiť a zmyjete. Zbytok umyjeťe so šampónom medzi dlanami.

Aký je rozdiel medzi klasickým pseudo dredom a prirodzene vyzerajúcim?

Klasické pseuda vyzerajú viac uhladene a sú krútené. Prirodzene vyzerajúce dredy sa podobajú na pravé dready, sú obvykle dvojité dredy (jeden dlhý prehnutý na polovicu) klasické pseuda robievam aj aj. Ďalším rozdielom je ich Váha. Prirodzene vyzerajúce sú ľahšie ako klasické pseuda. Počtom sa nelíšia. Asi najlepšie to zistíte čo chcete, ak sa pozriete do galérie :)

Aké farby si môžem vybrať?

Farby si môžete vybrať akékoľvek zo vzorníkov. Ak by ste nevedeli, aká farba by bola najlepšia, rada poradím :)

Vlasy predžujete z pravých vlasov?

Vlasy predžujem pomocou najkvalitnejšieho umelého vlákna na trhu, ktoré sa dá aj žehliť aj kulmovať.

Dajú sa predžované vlasy farbiť?

Bohužial sa farbiť nedajú. Odtieň namixujem vždy podľa Vašej farby vlasov.

Akým spôsobom predžujete vlasy?

Je to metóda micro ring, kde Vám Vaše vlasy a umelé vlasy prichutím pomocou malinkého kovového krúžku a stlačím. Je to mechanické upevnenie, žiadne teplo ani lepidlo.

Čo sú to open rasta copánky?

Sú to malinké asi 5 cm dlhé rasta copánky, ktoré sa nedopletajú až do konca, ale zakončia sa po 5 cm gumičkou a zvyšok pripletenéh omateriálu sa nechá volne visieť. Je to taktiež druh predžovania vlasov.

Kedy sa mám objednať?

Objednávku musíme spraviť asi mesiac dopredu pred samotným zrealizovaním pripletenia na vlasy, pretože musím materiál objednať a ešte aj dredy vyrobiť. U predžovania a open rasta copánkov sa táto doba môže skrátiť aj na 2 týždne, ale zhruba mesiac dopredu mi treba dať vedieť.

Ako dlho trvá pripletenie na hlavu?

Pseudo dready aj predlžovanie je hotové do 2 hodín, open rasta copánky trvajú 3-4 hodiny.